Helenka – to od niej wszystko się zaczęło. Jeszcze przed narodzinami zdiagnozowano u niej wrodzoną wadę serca. Szok, niedowierzanie i długie miesiące oczekiwania na to, co będzie. Na szczęście na naszej drodze trafiliśmy na wspaniałych specjalistów, w tym przede wszystkim na cudowny personel Gdańskiego Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej. Lekarze zrobili wszystko, aby pomóc nam przygotować się na najważniejszą walkę, którą miała stoczyć mała Helenka.
Operacja, przeprowadzona w trzeciej dobie po narodzinach, przebiegła planowo, a Helenka mogła rozpocząć nowe, szczęśliwe życie.
Z potrzeby serca, z wdzięczności i przede wszystkim ze względu na dzieci, które nadal oczekują na pomoc i nową nadzieję powstała Fundacja Bicie Serca.

Oddzial Kardiochirurgii Dziecięcej

W Oddziale Kardiochirurgii Dziecięcej Szpitala im. Mikołaja Kopernika leczone są kardiochirurgicznie i interwencyjnie dzieci oraz młodzież do 18 roku życia, z wrodzonymi wadami serca i wielkich naczyń. Rocznie wykonywanych jest ponad 300 operacji, w tym ok. 100 to operacje przeprowadzane w krążeniu pozaustrojowym.

Gdański Oddział Kardiochirurgii Dziecięcej jest ponadregionalnym ośrodkiem kardiochirurgii dziecięcej, jedynym obejmującym opieką szacunkową populację około 5 milionów mieszkańców Polski Północnej. Dzięki akredytacji Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej zarówno Szpital im. Mikołaja Kopernika, jak też Region Gdański, należy do elitarnej grupy dziewięciu ośrodków w Polsce wykonujących złożone operacje kardiochirurgiczne u dzieci w pełnym zakresie, w tym u noworodków i niemowląt.

Temat pracy: Co lubię robić w wolnym czasie: obserwować przyrodę w lesie”

Praca narysowana przez 6-cio letnią dziewczynkę, podopieczną Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej im. WOŚP w Gdańsku dla Allboards.