Jak wybrać ekran projekcyjny? Jaki najlepszy?

Ekrany projekcyjne są preferowane ze względu na to, iż na zwykłej białej ścianie obraz nie jest aż tak bardzo wyraźny, na co więc zwracać uwagę przy jego wyborze i jakie parametry ekranu do projektora są ważne?

 

Ze względu na przeznaczenie można wyróżnić:

Ekran projekcyjny przenośny:
–  jest przeznaczony dla osób, które poszukują rozwiązań kompaktowych, umożliwiających przenoszenie z miejsca na miejsce. Tego typu ekrany charakteryzują się niższą wagą oraz prostotą rozkładania. Do tej grupy zalicza się ekrany do projektora mobilne  na trójnogu

– ekran projekcyjny sufitowy (podwieszany) – montuje się go pod sufitem, a jego rozwijanie może odbywać się na kilka sposobów:

Zastanawiając się wyborem ekranu należy przemyśleć jaki format obrazu chcemy uzyskać, jakie warunki oświetleniowe panują w pomieszczeniu w którym ów ekran ma zawisnąć, jak ten ekran ma być obsługiwany i do jakich celów.

Kupując ekran projekcyjny, po wyborze typu ekranu jaki chcemy nabyć (rozwijany / ramowy), należy zwrócić uwagę w szczególności na format obrazu (tak aby zgodny był z formatem obrazu projektora), rodzaj powierzchni projekcyjnej w odniesieniu do warunków oświetleniowych w jakich będzie przeprowadzana projekcja, sposób montaż

Czy warto?

Bezdyskusyjnie, bowiem najprostszy i najtańszy model ekranu  przyczyni się do lepszej i efektywniejszej prezentacji treści.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na ekrany prezentacyjne – w naszym sklepie tutaj